产品货号:
Z27549
中文名称:
SV2A抗体
英文名称:
Anti-SV2A Antibody
产品规格:
100μl
发货周期:
1~3天
产品价格:
询价
| 抗体名称 | Anti-SV2A Antibody |
| 指标别名 | synaptic vesicle glycoprotein 2A;SV2;SV2A |
| 克隆性 | Polyclonal |
| 检验物种 | human,mouse,rat |
| 应用范围 | WB,ELISA |
| 基因名称 | SV2A |
| 抗体来源 | Rabbit |
| 抗体类型 | IgG |
| 计算分子量 | 83KD |
| 成分 | Liquid form in PBS containing 50% glycerol,and 0.02% sodium azide. |
| 纯化方式 | SV2A antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| 浓度 | 1mg/mL |
| 产品形态 | 溶液 |
| 保存条件 | -20℃可保存1年,短期保存或频繁使用请置于4℃,可保存一个月,避免反复冻融。 |
| 背景资料 | Synaptic vesicle glycoprotein 2A is a ubiquitous synaptic vesicle protein that in humans is encoded by the SV2A gene.The protein encoded by this gene is one of three related synaptic vesicle proteins.The encoded protein may interact with synaptotagmin to enhance low frequency neurotransmission in quiescent neurons. |
| Uniprot ID | Q7L0J3 |
| 基因名全称 | Synaptic vesicle glycoprotein 2A |
| 蛋白名全称 | Synaptic vesicle glycoprotein 2A |
| 推荐稀释比 | WB 1:500~2000 ELISA 1:5000~20000 |
相关搜索:SV2A抗体,SV2A多抗,Anti-SV2A Antibody
